În această dimineaţă ,liniştea comunităţii din satul Râu Alb de Sus din comuna dâmboviţeană Râu Alb a fost tuburată de gestul cutremurător al unei femei de 45 de ani care şi-a înjunghiat soţul de 32 de ani cu un cuţit .
Din informaţiile pe care le avem se pare că între cei doi soţi a avut loc o discuţie aprinsă,femeia i-ar fi reproşat soţului că nu este bărbat de casă şi mai mult ,orbită de gelozie aceasta s-a năpustit asupra lui cu un cuţit .Bărbatul a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte ,prezentând o plagă nepenetrantă în zona toracelui .Acum femeia este cercetată penal pentru lovire:
”În urma discuţiilor contradictorii dintre cei doi soţi ,femeia l-a lovit pe bărbat cu un cuţit.Acesta a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte unde a fost examinat de medici.Prezintă o plagă nepenetrantă în zona toracelui iar medicul legist a stabilit că are nevoie de opt-nouă zile de îngrijiri medicale .Viaţa nu i-a fost pusă în pericol.S-a întocmit dosar penal pentru lovire ”
a declarat cms. Lucian Chirică, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa,
Sursa :
de ce nu este in arest preventiv aceasta femeie ????oare legea ,nu este lege pt toata lumea,cand este o tentativa la omor o lasati sa fie cercetata in stare de libertate????