Nicolae Ionescu – funcţionar la Primăria Pietrari de peste 30 de ani se pare că se întorcea spre casă de la un chef.
Omul a alunacat şi a cazut în şanţ. Nu a mai putut să se ridice şi, spre ghinionul său, nu a fost văzut de niciun localnic. Când l-a găsit familia, era prea târziu.
A fost transportat de urgenţă la spital, însă viaţa lui nu a mai putut fi salvată.
Consilierul local din Pietrari a rămas miercuri seară până târziu în primărie. Se pare că a fost o petrecere, unde ar fi băut. A ieşit afară, i s-a făcut rău, a căzut şi acolo a rămas până dimineaţă. Bărbatul de 58 de ani s-a stins la spital.
Frig afară, frig şi în case. Cel mai mult au de suferit familiile care nu au căldură în apartamente. Debranşaţi din cauza datoriilor vecinilor, oamenii au o singură soluţie – să mai pună o haină pe ei.
Din păcate, frigul nu pleacă prea repede de la noi. Meteorologii susţin că abia sâmbătă se va mai încălzi cu un grad sau două.